W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 21 kwietnia 2017 r. o roszczeniach o naprawienie szkody wyrządzonej przez naruszenie prawa konkurencji, z dniem 27 czerwca 2017 r., zmianie uległy również przepisy innych aktów normatywnych.
W ustawie z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczeniu nieuczciwej konkurencji do art. 18 dodano ust. 1 a. Przepisu o możliwości domagania się przez przedsiębiorcę, którego interes został zagrożony lub naruszony czynem nieuczciwej konkurencji, naprawienia wyrządzonej szkody na zasadach ogólnych, nie stosuje się do czynów nieuczciwej konkurencji stanowiących naruszenie prawa konkurencji w rozumieniu ustawy o roszczeniach o naprawienie szkody wyrządzonej przez naruszenie prawa konkurencji, do których stosuje się przepisy wymienionej ustawy.
Z kolei w ustawie z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, zgodnie z aktualnym brzmieniem art. 73 ust. 1, informacje uzyskane w toku postpowania przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów mogą być wykorzystywane, oprócz przypadków dotychczas wymienionych w przepisie, także w postępowaniu cywilnym o naprawienie szkody wyrządzonej przez naruszenie prawa konkurencji w rozumieniu nowej ustawy z dnia 21 kwietnia 2017 r. – w zakresie, w jakim przepisy wymienionej ustawy zezwalają na wykorzystanie tych informacji. Do postępowania cywilnego toczącego się na gruncie tej ustawy nie stosuje także zakazu wykorzystywania informacji i dowodów uzyskanych przez Prezesa UOKiK, w związku z zastosowaniem procedury dobrowolnego poddania się karze pieniężnej (art. 89a ust. 13).
Niewielkiej zmianie uległ także art. 4421 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny. Obecnie termin przedawnienia roszczeń o naprawienie szkody wyrządzonej czynem niedozwolonym rozpoczyna swój bieg od dnia, w którym poszkodowany dowiedział się albo przy zachowaniu należytej staranności mógł się dowiedzieć o szkodzie i o osobie obowiązanej do jej naprawienia.